Kurz pro začátečníky CMAS P*

Učit vás bude Zdeněk Šraier, instruktor potápění CMAS I** s desetiletou praxí, který je mezi potápěčskou veřejností znám především díky Stranám potápěčským, které spoluvydává.

Výcvik splňuje a v mnohém překračuje požadavky směrnic Svazu potápěčů a evropské normy (ČSN EN 14153-2). Výcvik instruktorů CMAS je akreditován Ministerstvem školství. Kvalifikace jsou uznávány po celém světě, CMAS je systém s nejdelší tradicí.

Obsah kurzu

Kurz se podstatně liší od toho, co se dá za mnohem více peněz absolvovat za pár dní někde u moře. Naučíte se všemu potřebnému pro bezpečné potápění v rozsahu odpovídajícím kvalifikačnímu stupni, včetně řešení krizových situací a potápění ve ztížených přírodních podmínkách. Stanete se samostatnými potápěči, nebudete závislí na dohledu potápěčských průvodců z turistických center.

Teorie - čtyři lekce po čtyřech hodinách. Termíny záleží na společné domluvě.

Praxe na bazénu - pět lekcí po hodině a půl s dýchacím přístrojem. Bazény jsou ve čtvrtek večer od 19:30 do 21:00 na Výstavišti.

Praxe v přírodě - Zpravidla víkend u zatopeného lomu nebo u přehrady (absolvujete 5 ponorů). V rámci praxe je i závěrečná zkouška z teorie.

Podmínky

V kurzu je 2 až 6 účastníků, minimální věk je 14 let, maximální věk není omezen, podmínkou je lékařské potvrzení od praktického, interního nebo sportovního lékaře, ze účastník je schopen potápění. Pro osoby mladší 18-ti let je nutný souhlas zákonného zástupce.

Délka trvání normálního kurzu je přibližně 2-3 měsíce, pokud jde všechno, jak má.

Vstupní podmínkou je uplavání 200 m, skok z bloku a šlapání vody 5 minut.

Podmínkou získání kvalifikace je účast na alespoň 2 teoretických lekcích, 5 lekcích v bazénu, splnění všech úkolů všech pěti ponorů na volné vodě, správné zodpovězení alespoň 75% otázek testu a alespoň dostatečné zodpovězení instruktorových otázek při ústním pohovoru.

Co to bude stát

Cena kurzu 6.500 Kč: Zahrnuje 4 teoretické lekce, 7 lekcí v bazénu, 5 ponorů ve volné vodě, učebnici, průkaz s výukovými materiály, půjčení potřebné výstroje (kromě ABC), zkoušku (dva pokusy), potápěčský logbook a neomezené konzultace. Nezahrnuje pojištění, vstup na bazén, plnění vzduchu, stravování, ubytování a dopravu na volnou vodu. To si hradí účastník kurzu sám.
V případě vlastní výstroje je cena kurzu 4.500 Kč: Zahrnuje 4 teoretické lekce, 7 lekcí v bazénu, 5 ponorů ve volné vodě, učebnici, průkaz s výukovými materiály, zkoušku (dva pokusy), potápěčský logbook a neomezené konzultace. Nezahrnuje půjčení kompletní výstroje pro přístrojové potápění, pojištění, vstup na bazén, plnění vzduchu, stravování, ubytování a dopravu na volnou vodu. To si hradí účastník kurzu sám. Výstroj, kterou si musíte obstarat: neoprenový oblek, kompenzátor vztlaku, láhev o objemu alespoň 7 litrů, automatika s dvěma druhými stupni, zátěž a pochopitelně ABC.

Případný třetí pokus o teoretickou zkoušku je motivován poplatkem 1000 Kč. Čtvrtý pokus nebude.

Po úspěšném dokončení kurzu je nutné zaplatit Svazu Českých potápěčů dalších 700 Kč za mezinárodní kvalifikační kartu P* a nejste-li členem SČP, tak uhradit roční členské příspěvky ve výši 250 Kč.

Tato cena platí při účasti minimálně 2 účastníků v kurzu. Lze domluvit i individuální kurz, ten ale bude dražší.

Jak do kurzu?

Napište nám e-mail, kde hlavně uveďte svoje kontaktní údaje. Poté dostanete e-mail, kde se dozvíte informace o bazénu. Je dobré na něj víceméně pravidelně chodit a plavat. Na těchto bazénech vás naučíme základy potápění s ABC (maska, šnorchl). Nebude to kurz, jen trénink a přípravka. Díky tomu se poznáme. Vy se budete moci rozhodnout, jestli chcete s námi pokračovat.

Jedinou podmínkou je chtít se potápět pořád a všude a být v pohodě. Věk nerozhoduje - jen váš zdravotní stav musí potápění umožňovat.

Potápění po kurzu

V rámci Potápěčského klubu Praha se pravidelně jezdíme potápět po Česku i do zahraničí. Můžete s námi nasbírat další zkušenosti. Můžete se samozřejmě potápět i s komerčními bázemi všude po světě. Kromě toho máme i spoustu jiných společných aktivit - chodíme do bazénu, jezdíme na vodu, hrajeme volejbal, jezdíme na kolech a občas vyrazíme i za kulturou. Nic z toho není povinné a každý platí jen sám za sebe.

Kontakt na instruktora

  Zdeněk Šraier
CMAS I** #154
Tel. domu: 222 743 729
Tel. práce: 222 842 443
Email:

Platnost kvalifikace instruktora lze ověřit na adrese:

  Svaz českých potápěčů
Na Strži 9
140 00 Praha 4
Kontaktní osoba: Michael Demartini (sekretář)
Telefon: 241 445 803
E-mail: diver@svazpotapecu.cz
Otevírací doba: Úterý a čtvrtek 8-12, 14-17